Tenis Brno

Akce Čepujeme Hauskrecht 11° Datum Akce 5.6.2021 utkání A...

Vážení přátelé,


Vítáme Vás a zároveň Vám děkujeme, že jste navštívili stránky tenisového klubu Brno - Chrlice. Jako jeden z několika tenisových areálů v Brně se snažíme rozvíjet tento vznešený sport a nabídnout možnost hrát a učit se každému, kdo má o tenis zájem. Tenisový areál má ve své nabídce celkem 9 tenisových kurtů a jeden asfaltový kurt, které můžete plně využívat při Vašem tréninku, či hře s přáteli nebo profesionální. Cílem tenisového klubu Brno - Chrlice je zajistit Vám plnohodnotné chvíle strávené na kurtech, proto tenisový klub Brno - Chrlice vlastní veškeré potřebné vybavení pro úpravu tenisových kurtů a řádně se o ně stará. Areál se nachází v části Brno - Chrlice, nedaleko obchodního centra Olympia.

Tenisový klub Vám nabízí možnost registrovat a stát se členem klubu TK Brno - Chrlice, co Vám nabízí řadu výhod. Můžete také využít možnost individuálního hraní spolu s Vašimi přáteli a známými, či obchodními partnery.

Tenisový areál je možné využít pro příjemné chvíle strávené sportováním, relaxací a zábavou. Kromě tenisových kurtů máme v nabídce hřiště pro malou kopanou, volejbal a basketbal. Takto nabízíme v tenisovém klubu Brno - Chrlice širší záběr sportů, kterými se můžete uvolnit po namáhavém dni, zda zpříjemnit si víkend.

Věříme, že přispějeme k Vaším sportovním úspěchem a aktivnímu odpočinku.
Těšíme se na setkání s Vámi.
Tým Tenisového klubu Brno - Chrlice 

 

Z historie klubu

 

V Chrlicích se první tenis začal hrát na jaře v roce 1956 na improvizovaném hřišti Sokola Chrlice. A téhož roku v červnu vznikl první sportovní oddíl, který se hrál jen rekreačně. Předseda Miroslav Burian.

V roce 1958 se přistoupili k vybudování kvalitních dvorců před hřištěm kopané.

Po dokončení výstavby v roce 1960 se oddíl tenisu zapojil do sekce tenisu OV ČSTV Brno-venkov, kde hned docházeli úspěchy z přeborů žáků.

V roce 1962 se poprvé zapojilo do soutěží i družstvo dospělých např. Josef Mandelík atd. V roce 1973 uspořádali turnaj žactva a v dalším roce se rozhodlo o vybudování dalších šesti dvorců. V roce 1975 se stalo družstvo dospělých vítězem Krajského přeboru 2. třídy.

Roku 1976 Miroslav Burian odstoupil z funkce předsedy. Na jeho místo nastoupil Vladimír Mulíček.

A roku 1977 byly práce na dvorcích dokončeny.

Od roku 1980 družstva i jednotlivci zaznamenali mnoho úspěchů. Organizovaly se mládežnické turnaje a městské přebory.

Od roku 1995 se pravidelně koná turnaj pod názvem Memoriál Františka Smejkala na počest stavitele zdejších kurtů.

 

 

Telefonní číslo klubu je :  733 228 931 

 

     tenis brno